Yüksek ateş, özellikle kış aylarında bebek ve çocuklarda sıkça görülen bir durumdur. Anne ve babalar için endişe verici bir süreç yaşatan bebeklerde ateş problemi genelde normal karşılanırken kimi zaman ciddi rahatsızlıkların belirtisi de olabilir. Bu yüzden eğer ateş düşürme yolları konusunda anne ve baba ne kadar bilinçli olursa ateş de o kadar kolay kontrol altına alınabilir. Peki çocuklarda ateş neden görülür? Bebeklerde ateş kaç olmalı?

Bebeklerde Ateş

Bebeklerde ateş çok sık karşılaşılan bir durumdur. Eğer bebeğin vücudunda mikroorganizmalar bulunuyorsa, vücut bunların çoğalmasını önlemek için ateşi yükseltir. Çocuklarda ateş çok farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Bunlardan en sık karşılaşılan sebepler aşağıdaki gibidir;

 • Bebeğin geçirdiği enfeksiyonlar ( grip, sinüzit, üst solunum enfeksiyonları vb. )
 • Bebeğe yapılan aşılar
 • Diş çıkarma
 • Su kaybı, ishal, kusma
 • Bebeğin kullandığı ilaçlar
 • İdrar yolu enfeksiyonları
 • Zatürre
 • Orta kulak iltihabı
 • Mide ve bağırsak iltihabı

Bebeklerde Ateş Kaç Olmalı?

Bebeği olan herkesin aklına gelen ilk sorulardan biri ” Bebeklerde ateş kaç olmalı? ” sorusu. Bebeklerin en ideal vücut ısısı 36 ile 37,5 arasında olan ısıdır. Eğer bebeklerde ateş seviyesi 37,5 derecenin üzerine çıkmaya başladıysa bu ortada bir problem olduğunu gösterir. Bebeğin ateşini anında kontrol altına alabilmek ya da fark edebilmek için evde mutlaka ateş ölçer bir derece bulunmalıdır. Ateşi makattan, ağızdan, kulaktan ya da koltuk altından ölçerek kaç derece olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ateş Düşürmenin Yolları

Eğer anne ve baba bebeğin ateşi çıktığı zaman ne yapacağını bilmiyorsa endişe yaşayabilir. Ancak bebeğin ateşi çıktıktan sonra telaş yapmak yerine  ateş düşürme yolları üzerine bir şeyler yapmak bebeğin sağlığını korumak için en uygun davranış olacaktır. Eğer bebeğin ateşi kontrol altına alınamıyorsa vakit kaybetmeden doktora başvurmak gerekir. Çocuklarda ateşlenme başladığını hissettiğiniz an onu rahatlatmak için aşağıdaki ateş düşürücü yöntemleri deneyebilirsiniz,

 • Bebeğinizin ateşi yükselmeye başladıktan sonra öncelikle üzerindeki fazla kıyafetleri çıkarın ve ince bir kıyafet giydirin.
 • Bebek ateşlendiğinde üzerini örtmek tamamen yanlış bir uygulamadır. Bu yöntem bebeğin havale geçirmesine yol açabilir. Bu yüzden bebeğin üzerini kesinlikle örtmeyin.
 • Ateş yükselmeye başladıktan sonra vücudun sıvı kaybı da artar. Bu yüzden bebeğe sık sık su , doğal meyve suyu, ılık çorba ya da sulu meyveler yedirin.
 • Oda sıcaklığını düşürün. İçerisinin temiz hava alması için camları açıp çocuğun bulunduğu odayı havalandırın.
 • Ilık bir duş bebeğin rahatlamasına yardımcı olacak yöntemlerden biridir. Soğuk olmayan ancak sıcak da olmayan ılık bir suda bebeğinize küçük bir duş aldırın. Eğer duş alma imkanı yoksa bir bezi nemlendirerek bebeğin özellikle eklem bölgelerine, alın, koltuk altı, şakak ve kasık bölgelerine kompres uygulayın.
 • Bebeğin ateşi 38 – 38,5 aralığında olduğu sürece normal kabul edilir ve telaş yapmaya gerek yoktur. Ancak eğer ateş derecesi 38,5 derecenin üzerine çıkıyorsa ve ateş ile birlikte bebekte kusma, ishal ya da öksürük oluştuysa vakit kaybetmeden hemen bir doktora başvurun.

Çocuklarda ve Bebeklerde Ateş Düşürmeye Yardımcı Soğutucu Cool Baby

Anne ve baba bebeğin ateşini kontrol altına almaya çalışırken bebek bu esnada kendini rahatsız ve huzursuz hisseder. Bebeklerde ateş problemini kontrol alına alabilmek için bir çok farklı yöntemi uygulayabilirsiniz ancak en kesin ve hızlı yöntem olan Cool Baby – Ateş Düşürmeye Yardımcı Soğutucu Hidrojel Plaster bebeğinizin ateşini hızlıca kontrol altına alarak onun rahatlamasını ve kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

Uygulandığı bölgeden kaymayan ve su damlatmayan hidrojel içeriği ile serinlik etkisi yaratan Cool Baby, kullanıldığı andan itibaren bölgesel soğutma yaratarak ateşi kontrol altına alır ve 8 saate varan bir koruma sağlar. Stopever Cool Baby, bebeğin cildini tahriş etmez, ilaç içermez. Farklı ilaçlar ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Anında rahatlatıcı etkisi ile hem çocuklara hem de anne ve babaya rahat bir nefes alma imkanı sunan Cool Baby – Ateş Düşürmeye Yardımcı Soğutucu Hidrojel Plaster , bebeğin herhangi bir ateş düşürücü ilaç kullanmadan, doğal yoldan vücut ısısını normal seyrine çevirir. ” Çocuklarda ateşe ne iyi gelir? ” sorusu aklınıza geldiğinde güvenle başvurabileceğiniz Cool Baby soğutucu bant sayesinde çocuklarda ve bebeklerde ateş problemini artık kolayca çözebilir, bebeğinizin ateşini güven içinde kontrol altına alabilirsiniz.

StopEver Cool Baby – 6’lı Paket

Güvenilir çözüm arayan ailelerin ortak tercihi olan stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş önleyici bant, cildi tahriş etmez, ilaç içermez. 

Ürün bir paketin içerisinde 2 adet olmak üzere toplam 6 paket yani 12 adet cool baby içermektedir.

Bebeğinizin sağlığını sizler kadar düşünen  stopever cool baby sayesinde, ateşli rahatsızlıkları kolayca kontrol altına alıp hem çocuğunuzun hem de kendinizin rahatını güven içinde sağlayabilirsiniz.

44.99 KDV Dahil

Add to wishlist

Stop Ever Cool Baby : Bebeklerde ve Çocuklarda Ateş Düşürmeye Yardımcı Soğutucu!

Stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş düşüren soğutucu bant en zorlu günlerinizde yanınızdaki en büyük yardımcınız olacak! Bebek ve çocuklarda ateş normal seviyelerde olduğu sürece gayet doğal bir durumdur. Ancak ateş seviyesi yükseldiğinde ebeveynlerin telaşlanması da bir o kadar doğaldır. Stopever cool baby çocuk ve bebeklerde ateş düşüren soğutucu bant sayesinde tüm endişenizi bir kenara bırakıp bebeğinizin kısa süre içerisinde rahatlamasını izleyebilirsiniz. Soğutucu bant ilaçsız, ateş düşürücü yöntemi ile bebeğinizin sağlığını korumada ve ateşini kısa sürede düşürmede size büyük destek sağlayacak.

 • Ateşli çocuklarda bölgesel soğutmaya yardımcı olur. Su damlatmaz ve kaymaz. Hidrojel içeriğinde soğutucu olarak doğal metil laktat vardır, ilaçlarla birlikte kullanılabilir. Bölgesel soğutucu olarak etkilidir. Ateşli vakalarda soğutmada ve ateşi kontrol etmede önerilir; soğutucu etkisi 8 saate kadar sürer.
  • Ateş düşürmeye yardımcı
  • Cildi tahriş etmez, ilaç içermez
  • Kolay uygulanır

  2 Adet / 8 Saate kadar etkili

 • Soğutucu bandın üzerindeki koruyucu filmi kaldırın ve yapışkan yüzeyi cilde yapıştırın.
 • Yeterince kalıcı bir tutunma sağlamak için yapıştırmadan önce cilt yüzeyinin kuru ve temiz olmasına özen gösterin. Saç veya tüylü cilt yüzeyine yapıştırmayın.
 • Paketi açtıktan sonra içindeki hidrojel plaster bandı uzun süre kullanmayacaksanız bandı özel tasarlanmış hava geçirmeyen fermuarlı poşetinde saklamaya özen gösterin.
 • Paketi serin ve kuru bir yerde muhafaza edin. Daha etkin soğutucu ferahlık etkisi için buzdolabında saklayabilirsiniz, ancak derin dondurucuda saklamayın.
 •  Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın, çocuklara yetişkin gözetiminde uygulanmalıdır.
 • Göz ile temasından ya da yaralı ve hassas yüzeylere yapıştırmaktan kaçının.
 • Yapıştırılan cilt yüzeyinde tahriş meydana gelirse derhal kullanımı bırakın.
 • Haricen kullanılır.
 • Bu ürün medikal değildir, ilaç içermez, tek kullanımlıktır.

Bebeklerde ve Çocuklarda Ateş

Başta üst solunum yolu enfeksiyonu, kulak enfeksiyonu, idrar yolları enfeksiyonu gibi enfeksiyon türleri olmak üzere virüs ya da bakteriler, soğuk algınlığı, zatürre çocuklarda ateşlenme yaşanmasını tetikleyebilir. Çocuklarda ve bebeklerde ateş çok sık görülen bir durum olsa da aileler telaş yapmadan durumu ciddiye almalı ve bebeğin bir an önce rahatlamasını sağlamalıdır. Stopever cool baby çocuklarda ateşe ne iyi gelir sorusunu kafanızdan uzaklaştırırken, çocuğunuzun yaşadığı rahatsızlığı üzerinden atacak ve etkili koruma yöntemi sayesinde kısa sürede kendini daha iyi hissetmesini sağlayacak. 

Ateş Düşürmeye Yardımcı iyi gelen en Pratik Çözüm

Bebeğinizin ateşlendiğini hissettiğiniz an ılık duş, ıslak bez gibi kısa vadeli ateş düşürme yolları bulabileceğiniz gibi stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş önleyici bölgesel soğutma bantlarından da yardım alabilir ve kısa sürede bebeğinizin ateşini kontrol altına alabilirsiniz. Stopever cool baby çocuk ve bebeklerde ateş düşüren soğutucu bant ateşin verdiği tüm sorunları çözmede size pratik bir çözüm sunacak. Uzun süreli etkisi sayesinde bebeğinizin ateşini kolayca kontrol altına almanızı sağlayan Stopever cool baby, anında rahatlatan serinlik etkisi sayesinde çocuğunuzun ateşini düşürürken sizin de rahat bir nefes almanızı sağlayacak.

Kullanımı Çok Kolay İlaçsız Ateş Düşürmeye Yardımcı Soğutucu Bant

Su damlatmayan, kaymayan stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş önleyici soğutucu bant, pratik ve kolay kullanımlıdır. Hidrojel içeriğin verdiği serinlik etkisi ile  ateşin kısa sürede düşmesine yardımcı olurken, hem bebek ve çocukların hem de ailelerin rahatlamasına yardımcı olur. Stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş önleyici bant, içeriğindeki doğal metil laktat ile ateşli vakalarda kullanılır. İlaçlar ile birlikte de kullanılabilen stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş önleyici bant, bölgesel soğutma sağlayarak çocukları ‘ısıyı emme ve yayma” yöntemi ile rahatlatır. 

8 saate kadar süren etkisi ile bir çok ilaçsız yöntemi arkasında bırakan stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş önleyici bant, ucuz ve uygun fiyatı ile de ailelerin bütçesine katkı sağlar. Güvenilir çözüm arayan ailelerin ortak tercihi olan stopever cool baby bebeklerde ve çocuklarda ateş önleyici bant, cildi tahriş etmez, ilaç içermez. 

Bebeğinizin sağlığını sizler kadar düşünen  stopever cool baby sayesinde, ateşli rahatsızlıkları kolayca kontrol altına alıp hem çocuğunuzun hem de kendinizin rahatını güven içinde sağlayabilirsiniz.

44.99 KDV

Add to wishlist

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“StopEver Cool Baby – 6’lı Paket” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir