Bir çok kadın adet dönemini ağır ya da hafif şiddette sancılar yaşayarak geçirir. Dismenore adı verilen adet sancıları, regl sırasında ya da hemen öncesinde karın ve kasıklarda meydana gelen kramp tarzı ağrılara denir. Kimi zaman ishal, baş dönmesi, mide bulantısı, çarpıntı, sırt ve bel ağrısı, yorgunluk gibi belirtiler ile birlikte yaşanan ağrılar, kadınların regl dönemlerini çekilmez bir sürece dönüştürebilir. Peki hemen hemen her kadının yaşadığı regl ağrısı neden olur? Adet sancısına ne iyi gelir? Hep birlikte göz atalım.

Adet ve Regl sancıları neden olur?

Adet sancısı, aslında menstrual döngü esnasında rahim kasılmalarının kadınlar tarafından ağrı olarak algılanmasıdır. Adet sırasında rahim iç tabakası atılarak yenilenir. Rahim kasılmalarının amacı ise, iç tabakanın yenilenmesi esnasında oluşan kan miktarının minimum seviyede tutulmasıdır. Kanamanın kontrollü bir şekilde gerçekleşebilmesi için rahim kasılır. Bu kasılmalara rahimde üretilen prostoglandin adı verilen kimyasal sebep olur. Regl sancısı yaşayan kadınların kanındaki prostoglandin hormonu fazladır, bu fazlalık da ağrı şiddetini artırır. Rahim kasıldıkça rahme giden oksijen miktarı ve kan akışı azalma gösterir, bu da kadının ağrı hissetmesine neden olur. Rahim kasılmaları regl gören tüm kadınlarda gerçekleşir, ancak ağrı boyutu ve şiddeti her kadında farklı olarak hissedilir. Kimi kadınlar çok rahat bir adet dönemi geçirirken, kimisi ise şiddetli adet ağrısı geçirerek bu süreci tamamlar.

Kimi zaman şiddetli adet sancısı, bir takım hastalıklardan kaynaklanıyor olabilir. Rahmin farklı pozisyonlarda olması, rahim ağzının normalinden daha dar olması, iltihaplı hastalıklar ya da rahim tömürü gibi sebepler aşırı şiddetli adet sancısına neden olabilir. Bu gibi durumlarda kişi, uzman bir doktora görünerek, ağrının sebebinin araştırılmasını  istemelidir.

Adet Sancılarına İyi Gelen Sıcak Kompres

Adet sancısından muzdarip hemen her kadının cevabını aradığı sorular adet sancısına ne iyi gelir, regl sancısı nasıl geçer, adet döneminde ne yapılmalı soruları. Normal şartlarda adet ağrısına neden olan kasılmalar en fazla 4 -5 gün sürer ve sonlanır. Ancak bir çok kadın bu dönemde ağrıyı dindirebilmek için ağrı kesicilere, ilaçlara başvurur. İlaçsız ağrı kesici yöntemleri tercih eden kadınlar ise sıcak komprese ya da doğal yöntemlere başvurabilir.

Sıcak kompres karnın alt bölgesini sıcak tutarak, ağrıları dindirmeyi amaçlayan bir yöntemdir. Adet sancısına ne iyi gelir , sancıları ne geçirir denince akla gelen ilk ve en yaygın yöntemlerden biridir. Karın bölgesini ısıtmak, o bölgedeki kan akışını hızlandırır. Kan akışının hızlanması ise o bölgenin rahatlamasına ve ağrının hafiflemesine yardımcı olur. Sıcak kompres uygulamak için sıcak su torbasından ya da ısıttığınız bir havludan yararlanabilirsiniz.

Adet Ağrılarına Doğal Çözümler

Adet sancısına ne iyi gelir dendiğinde akla gelen diğer çözümler ise doğal yöntemler üzerine. Örneğin lavanta yatıştırıcı etkisi sayesinde sancıların azalmasına yardımcı olur. Kasları rahatlatır, gevşemeyi sağlar. Zencefil ise prostoglandin seviyesini düşürmeyi sağlar, bu sayede ağrılarda belirgin bir azalma gözlenir. Papatya çayı vücudun ve kasların gevşemesini sağlar, rahmi rahatlatır ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. Bu üç bitki dışında adet sancısına ne iyi gelir dendiğinde akla gelenlerden bazıları , yeşil çay, kırmızı meyve çayları, tarçın çayı, portakal çayı, nane limon çayı gibi farklı bitki çaylarıdır.

Bitkisel yöntemler dışında Omega 3 yağ asitleri, Magnezyum, D vitamini ve E vitamini takviyesi de regl ağrılarını hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Adet Sancılarına En Pratik ve Kesin Çözüm Lady Comfort Isıtıcı Bant

İş, okul, seyahat, spor ya da toplantı gibi günlük hayat koşturmacası içerisinde regl ağrısı için sıcak kompres ya da doğal yöntemleri uygulamak oldukça zor olabilir. Ağrılara karşı herhangi bir önlem alınmazsa da gününüz işkenceye dönüşecek, yaşam kaliteniz olumsuz etkilenecektir. Peki tüm bu koşturmacanın içerisinde yaşadığınız adet sancısına ne iyi gelir? Regl ağrısı için en köklü çözüm nedir?

Lady Comfort ısıtıcı bant regl dönemlerinizde doğal ısı terapi yöntemi ile kurtarıcınız olacak etkili bir ürün. Ev, iş, okul, spor demeden hemen her yerde rahatça kullanabileceğiniz lady comfort,  menstrual kramplarınızın azalması sağlayacak ve regl döneminizi acısız ve ağrısız geçirmenize yardımcı olacak. 8 saate kadar etkin ısıtıcı etkisi bulunan  Lady Comfort ısıtıcı bantı iç çamaşırınızın üzerine yapıştırmanız yeterli. Hareket alanınızı daraltmayan, ağrılarınızın hızlıca ve kolay bir şekilde kesilmesini sağlayan lady comfort ile farklı bir yönteme gerek kalmadan sancısız ve acısız bir adet dönemi yaşayabileceksiniz.

StopEver Lady Comfort 6’lı Paket

Lady Comfort Adet Sancısına Yardımcı En Kolay Çözüm sizlere mükemmel bir deneyim sunuyor. Pratik ve ergonomik olması ayrıca çantanızda da rahatça taşıyabilmenizi sizlere sağlayan ürün sayesinde adet günleriniz sizin için diğer günlerden farklı olmayacak. Doğal ısı terapisi ile regl ağrılarınızı hafifletmeye yardımcı Lady Comfort sizi eve kapanmaktan da alıkoyuyor! Bu ürünle adet dönemlerinizde de hayattan tat alacaksınız!

1 paketin içerisinde 2 adet Lady Comfort bulunmaktadır. 6 paket olmak üzere toplamda 12 adet Lady Comfort patch en uygun fiyata sizleri bekliyor!

36.00 KDV Dahil

Add to wishlist

Lady Comfort Adet Sancısını Gidermeye Yardımcı En Kolay Çözüm

Kadınların en sancılı süreçleri olan adet günleri, çeşitli ağrıları da maalesef beraberinde getirmektedir. İşte bu konuda sizlere yardımcı olacak yeni bir ürün var! Lady Comfort, sizi regl ağrılarınızdan kurtarmaya yardımcı olacak ve günlerinizi güzelleştirecek. Doğal ısı terapisi yöntemi ile regl sürecinizi kolaylaştıracak olan bu ürüne hayran kalacaksınız.

Kadınlar adet günlerinde sürekli olarak ilaç kullanmak istemedikleri için ağrıları ile baş başa kalmaktadır. Ama artık bu günlere bir son vermenin de zamanı geldi. Lady Comfort ağrılarınıza mükemmel, yardımcı bir çözüm olarak raflarda yerini almaya başladı. Bu harika ürün sayesinde adet sancısı ortadan kalkıyor, kadınlar da günlük hayatlarına özgürlük içerisinde devam edebiliyor. Biliyorsunuz kadın olmanın kimi zaman bazı zorlukları bulunmaktadır. Bu zorluklar günlük hayatı da maalesef direkt olarak etkileyebilmektedir. Örneğin regl ağrısı bazen o kadar şiddetli olmaktadır ki, evden dışarıya atım atmak istemezsiniz.

 • Ultra ince ergonomik tasarımlı adet ağrıları için ısıtıcı ped. Doğal ısıtıcı terapi etkisi ile adet ağrılarının giderilmesine, menstrual krampların azalmasına ve regl döneminde rahatlamanıza yardımcı olur.
  • Kolay kullanımı ve
  • Doğal ısıl terapi etkisi ile
  • Adet ağrılarını gidermeye,
  • Soğuk havalarda ısınmanıza yardımcı olur

  2 adet / 8 saate kadar etkili

  Bileşimi: Demir tozu, aktif karbon ve su içerir.

  1 Paket içeriği: 2 Adet 11cm x 7.5cm boyutlarında ısı yayan ped.

 • Ürünün özel paketini açıp, ısıtıcı bandın üzerindeki koruyucu filmi kaldırın ve yapışkan yüzeyi iç çamaşırınızın üzerine istediğiniz bölgeye yapıştırın.
 • Ped hava ile temas ettiğinde kendiliğinden ısı vermeye başlayacaktır.
 • Bandı çıplak cilde yapıştırmayın.
 • Paketi serin ve kuru bir yerde muhafaza edin
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın
 • Haricen kullanılır, Göz veya vücut ile direkt temasından kaçının
 • 24 saat içinde 8 saat’ten uzun süre kullanmayın
 • Çocuk ve bebeklerde kullanmayın
 • Hassas ciltlerde yanık olmaması için kullanım esnasında bölgeyi kontrol ediniz
 • Bandı sürtmeyin ve yırtmayın. Yırtık ürünü kullanmayın
 • Uyurken ve herhangi bir ısıtıcı araç ile birlikte kullanmayın
 • Cildinizde tahriş ve beklenmeyen bir etki meydana gelirse derhal kullanımı bırakın
 • Diyabet hastalarında, hamilelerde veya hamilelik şüphesi olanlarda, dolaşım sorunu olanlarda, kan sulandırıcı kullanımlarında, kullanmadan önce doktorunuza danışın
 • Bu ürün medikal değildir, ilaç içermez, tek kullanımlıktır.

ADET SANCILARIYLA MÜCADELENİZE YARDIMCI, SİZE İYİ GELEN SICAK KOMPRES

Lady Comfort adet sancısına yardımcı en kolay çözüm olarak ön plana çıkan yeni nesil ürünlerden birisidir. Kolay uygulanır olmasıyla da adından söz ettiren bu ürün adet sancısıyla mücadeleye yardımcı, oldukça başarılı bir ilaçsız yöntemdir. Lady Comfort, vücudunuza doğal ısı terapisi sunmaktadır bu şekilde menstüral döngü sırasında çektiğiniz tüm acı ve ağrılar tarihe karışır. Evde sıcak su torbasına yapışık bir biçimde yaşamaktan sıkılan tüm kadınlara bu harika ürünü şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu dönemde kadınların ağrı çekmelerinden ötürü günlük hayattaki işlerini halledemediğini biliyor ve buna göre çözüm üreten Lady Comfort ile sizleri tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Lady Comfort adet sancınısı gidermeye yardımcı en pratik çözüm olarak aynı zamanda da ilaçsız bir yöntem olması ile ön plana çıkıyor. Stopever Lady Comfort, günlük hayatınızın en kaliteli yardımcısı olabilmek için sizleri bekliyor.

Yapıştır, Ağrıyı Yatıştır!

Lady Comfort, doğal ısı terapi etkisi ile adet ağrılarının giderilmesine menstrual krampların azalmasına ve regl döneminde rahatlamaya yardımcı olan ısıtıcı bir banttır.
Lady Comfort Isıtıcı Ped, kolay kullanıma sahip pratik bir üründür.

36 KDV

Add to wishlist

StopEver Lady Comfort

ADET AĞRILARINI GİDERMEYE YARDIMCI HER YERDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ PRATİK ÇÖZÜM

Adet sancısını gidermek için ne yapılmalı sorusunun artık bir cevabı var! Lady Comfort Adet Sancısını gidermeye yardımcı en kolay çözüm olarak kabul edilmekte ve kolay uygulanabilir özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Peki bu muhteşem ürünü nasıl kullanabiliriz? Ne yapmamız gerekiyor? Pratikliği ile ünlü olan Lady Comfort’u kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey; ürünü iç çamaşırınıza bir ped gibi yapıştırmak olacak. Bu ürün özel teknolojisi sayesinde 8 saate kadar ısıtıcı etkiyi sizlere sunmakta ve evde, sporda, alışverişte ve iş yerinde rahat olmanızı sağlamaktadır. Ergonomik tasarımı ile de ön plana çıkan bu üründen çok memnun kalacaksınız.

ADET SANCILARINI GİDERMEYE YARDIMCI, PRATİK ÇÖZÜM LADY COMFORT ISITICI BANT

Lady Comfort adet sanıcılarını gidermeye yardımcı ısıtıcı pet sizlere mükemmel bir deneyim sunuyor. Pratik ve ergonomik olması ayrıca çantanızda da rahatça taşıyabilmenizi sizlere sağlayan ürün sayesinde adet günleriniz sizin için diğer günlerden farklı olmayacak. Doğal ısı terapisi ile regl ağrılarınıza son vermeye yardımcı Lady Comfort sizi eve kapanmaktan da alıkoyuyor! Bu ürünle adet dönemlerinizde de hayattan tat alacaksınız!

36 KDV

Add to wishlist

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“StopEver Lady Comfort 6’lı Paket” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir