Paraben Free ürünler, insan sağlığına zarar verecek tüm maddelerden arınmış olarak üretilmektedir. İçerisinde paraben maddelerini içeren kozmetik ve bakım ürünleri, insan sağlığını tahminlerden daha fazla riske atmaktadır. Bu da paraben free yani parabensiz ürünlerin önemini arttırıyor. Elbetteki öncelikle ‘Paraben Free ne demek?’ Sorusunun yanıtını tam anlamıyla bilmek gerekiyor.

Günümüzün en popüler ve sürekli olarak kullanılan kozmetik ürünleri deodorantlar, içerisindeki paraben maddesi ile büyük bir zarar teşkil etmektedir. Parabenler, vücudumuza zarar veren maddeler arasında yer alarak kişisel bakım ürünleri, kozmetik ve ilaç sektöründe yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Bunlar başlıca nemlendirici, diş macunu, deodorant, parfüm ve sabun gibi her gün kullanılan ürünlerdir. Kişisel olarak kullanılan her ürün, içerisindeki paraben maddeleri ile insan vücuduna büyük bir zarar vermektedir. Kozmetik mağazalarından aldığınız ürünlerin arkadasında ethylparaben, methylparaben ve benParaben gibi isimler yazıyor ise size zarar vereceğini bilmelisiniz. Bu zarardan kurtulmak için yapmanız gereken ise Paraben Free ürünlerini benimseyerek kullanmanızdır.

Parabenli ürünlerin giderek artmasına karşın Paraben Free ürünler de üretilmektedir. Peki Paraben Free ne demek? Paraben Free, ürünlerin içerisinde paraben maddelerinin bulunmadığını ve böylelikle vücut için zararlı olmadığını ifade etmektedir. Roll-on ve sprey deodorantların parabensiz olarak kullanılması, cilt sağlığını koruyarak terleme ve koku problemini de ortadan kaldırmaktadır. Paraben Free ne demek sorusunu anlayarak siz de parabensiz ürünleri kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

Paraben Nedir?

Paraben, başta kozmetik ve kişisel bakım ürünleri olmak üzere farklı sekörlerde kullanılan koruyuculardır. Bu koruyucuların görevi, ürünlerin mantar ve bakteri üretmesini engelleyerek raf ömrünü uzatmaktır. Ürünleri bozulmaya karşı daha dayanıklı hale getiren parabenler, hem toksin hem de zehir içeriğine sahiptir. Bu da ürünlerin raf ömrünü uzatan bu maddelerin aslında insan sağlığına ve cildine çok daha fazla zarar verdiğini ortaya koymaktadır. Market ve mağazalardan alınan ürünlerin arkadasında yazan ethylparaben, methylparaben ve benzylparaben gibi sözcükler, o ürün içerisinde parabenlerin bulunduğunu ifade eder. Parabenlerin vücuttaki en büyük belirtileri derinin zaman içerisinde tahriş olması ve egzama gibi hastalıklara yakalanmasıdır. Bunun yanında parabenler, östrojen hormonunu taklit eden madde olarak da bilinmektedir. Parabenlerin meme kanserinden, üreme bozukluklarına kadar yol açtığı olumsuzluklar, Paraben Free ne demek diye düşünen kişilerin cevabını bulmasına yardımcı oluyor. Tabii aynı zamanda paraben içermeyen ürünlerin de önemini arttırıyor.

Kozmetik, ilaç, bakım ve gıda ürünleri içerisinde yer alan parabenin, cildin dokularına zarar verdiği klinik olarak açıklanmıştır. Paraben içeren ve en sık kullanılan ürünlerin başında roll-on ve sprey deodorantlar gelmektedir. Bu da her gün zararlı maddelerin vücut ile birleşmesine neden olmaktadır. Parabenin ne olduğu ve vücuda nasıl zarar verdiğini anlamak, ‘Paraben Free ne demek’ sorunun yanıtı için oldukça önemlidir.

Parabenin Zararları

Her gün kullanmış olduğunuz paraben içeren ürünler, size zannettiğinizden çok daha fazla zarar veriyor. Cilt sağlığını bozan ve zaman içerisinde meme kanseri gibi ciddi kanser hastalıklarına neden olan parabenli ürünleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Paraben içermeyen ürünleri tercih ederek bu tehlikeden kurtulabilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Klinik olarak araştırılan ve kanıtlanan parabenin zararlarına daha yakından göz atabilirsiniz.

Erken Yaşlanmaya Neden Olur

Paraben üzerinde yapılan klinik araştırmaları, cilt üzerindeki olumsuz etkilerini ortaya çıkarmıştır. Cilt ile temas eden paraben içerikli ürünler, vücuttaki hücrelerin daha kısa sürede ölmesine neden olmaktadır. Parabenler, cildin güneşe olan hassasiyetini arttırarak tahrişe yol açmaktadır.

Meme Kanseri Riskini Arttırır

Edinburgh Üniversitesi Onkoloji uzamanları tarafından yapılan araştırmada meme kanseri olan kadınlardan tümör örnekleri alınmıştır. Alınan örneklerde yüksek miktarda paraben olduğu ortaya çıkmıştır. 20 farklı tümör örneğinin 18’inde paraben bulunmuştur. Bu da kadınların her gün kullandığı deodorant ve krem gibi bakım ürünlerinin aslında meme kanseri riskini büyük oranda arttırdığını ortaya koymaktadır.

Erkeklerde Üreme Bozukluklarına Yol Açar

Parabenlerin zararlarından biri de östrojen hormonunu taklit ederek vücuttaki salınımını arttırmasıdır. Bu da erkekler için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Erkeklerde hormon bozukluklarına yol açan parabenli ürünler, beraberinde üreme sorunlarını da ortaya çıkarmaktadır. Bu durum ergenlik çağındaki çocuklar için de geçerli olmaktadır.

Paraben Free; AllFree Naturel Deodorant

Parabenin vücut sağlığına olan zararlarından kurtulmak için yapılması gereken tek şey, paraben içermeyen özel ürünleri kullanmaktır. Bu ürünlerin en çok kullanılanı şüphesiz ki deodorantlardır. Duştan çıktıktan sonra veya evden ayrılırken sıktığınız deodorantların sizi yaşlandırmasına ve kansere yol açmasına izin vermemelisiniz. Paraben Free ürünlerini kullanmak, sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşımaktadır. Paraben Free ne demektir ve paraben içermeyen AllFree Naturel deodorant nedir?

Terlemek insan doğası için oldukça doğal bir durumdur. Ancak kötü kokmak, insanlar arasındaki iletişimi bozan en büyük etkendir. Terlemi ve kötü kokmayı önlemek için üretilmiş olan deodorantlar, gün içerisinde ferah bir koku için idealdir. Kadın ve erkekler için vazgeçilmez olan roll-on ve sprey deodorantların insan sağlığına zarar veren parabenleri içermesi beraberinde birçok sorunu getirir. AllFree Naturel Deodorant, vücuda zarar veren tüm katkı maddelerinden uzak bir ürün olarak üretilmiştir. Paraben içermeyen bu ürün, terlemeyi ve kötü kokuları engellerken aynı zamanda vücut sağlığını da tehlikeye atmıyor.

Neden AllFree Naturel Deodorantı Tercih Etmelisiniz?

AllFree Naturel Deodorant, alüminyum, paraben ve alkol kullanılmadan üretilmektedir. İçeriğinde şerbetçi otu (hop) bulunan AllFree, kokuya neden olan bakterilerin oluşumuna engel olmaktadır. AllFree deodorantın en önemli özelliği koku, katkı maddesi ve yapay renk içermemesidir. Bu özel ürünün testleri de hayvanlar üzerinde yapılmamıştır. Duştan sonra kullanılan parabensiz AllFree Naturel Deodorant, gün içerisinde terlemeyi ve kötü koku oluşumunu ortadan kaldırarak, vücuda hiçbir zarar vermiyor.

Allfree Natural Deodorant – Kokusuz

Terlemeye engel olmadan kötü kokuları engelleyen ve bunu yaparken sağlığınızı da koruyan AllFree Natural Deodorant, günlük hayatınızın en büyük kurtarıcısı olacak özel bir deodoranttır. Ter kokusu ile etkin bir şekilde mücadele eden parabensiz deodorant, bakteri oluşumunu engellenemin dışında  hayvansal içeriğe sahip değildir ve hayvanlar üzerinde test yapılmadan üretilir. Kendinizi gün boyu rahat hissetmenizi sağlayan uygun fiyatlı deodorant, tüm cilt tipleri için uygundur. Uzun süreli koruma etkisi, sağlıklı içeriği ve özel formülü sayesinde AllFree Natural Deodorant ile artık terlemek doğal ve keyifli !

20.06 KDV Dahil

Add to wishlist

Paraben, Alkol ve Alüminyum İçermeyen AllFree Natural Deodorant

AllFree Natural Deodorant ile artık ter kokusuna kesin çözüm bulabilirsiniz. Vücudun önemli bir reaksiyonu olan ter aslında renksiz ve kokusuz bir sıvı olmasına rağmen, özellikle koltuk altı gibi sıcak ve nemli bölgelerde bakteri birikmesinden dolayı kötü kokulu bir sıvıya dönüşür. Günlük hayatı bu denli olumsuz etkileyen kötü ter kokusu, sizin için çekilmez bir işkenceye dönüştüyse sağlıklı ve etkili bir çözüm bulabilmek için AllFree Natural Deodorant ‘ı tercih edebilirsiniz. AllFree Natural Deodorant aşırı terlemeden dolayı oluşan kokuyu engeller, özel formülü ile ter kokusuna gün boyu etkin bir koruma sağlar.

  • Paraben ve alkol içermez.
  • Ter kokusundan 12 saate kadar varan uzun süreli koruma sağlar. İçeriğindeki şerbetçi otu (hops) özleri ter kokusunu oluşturan bakterilerin gelişimini engeller, çinko ricinoleate kokuyu absorbe ederek çok yönlü koruma sağlar.
  • Yapay renk ve katkı maddeleri içermez.
  • Hayvansal içeriği yoktur.
  • Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
  • Ürünü ince bir tabaka oluşturacak şekilde, çok bastırmadan uygulayınız.
  • Cildinizi temiz ve kuru olmasına özen gösterin.
  • Güneş ışığından koruyun ve serin bir yerde muhafaza edin.

Ter Kokusunu Önleyen Deodorant

Özellikle sıcak yaz günlerinde ter kokusu yaşam kalitenizi sıfıra çekebilir. Otobüste, metroda, işte ya da okulda nerede olursanız olur eğer kötü kokan bir teriniz varsa hem kendiniz hem de çevrenizdekiler bundan oldukça olumsuz etkilenebilir. AllFree Natural Deodorant bir deodoranttan isteyebileceğiniz her türlü özelliği size sunar. Özel formül ve içeriği sayesinde kötü ter kokusu oluşumunu engelleyen AllFree Natural Deodorant, sağlıklı yapısı ile hassas ciltlerde bile en etkili sonucu verir. Vücutta oluşan bakterilerin sebep olduğu kötü kokuyu önleyerek, cildinize tazelik ve ferahlık hissi sağlar. En yoğun terlemelere bile etkili bir şekilde çözüm sunan  stopever allfree natural deodorant günü rahat ve konforlu geçirmenize yardımcı olarak her zaman yanınıza taşımak isteyeceğiniz özel ürünlerden biri olacaktır.

Alkol, Alüminyum ve Paraben İçermez Deodorant

Kullandığınız deodorantın sadece güzel kokması sağlığınız açısından da faydalı olacağı anlamına gelmez. AllFree Natural Deodorant,  diğer deodorant, deo stick ya da roll on çeşitlerinden farklı olarak içerisinde kimyasal madde barındırmaz. Paraben içermez özelliği ile göğüs kanserine karşı koruma sağlayan AllFree Natural Deodorant, alkol ve alüminyum içermez, özel formülü ile vücudunuza ve sağlığınıza önem verir. İçeriğinde yer alan şerbetçi otu (hops) özleri ile kötü kokuya sebep olan bakterilerin oluşmasına engeller. Ter kanallarınızı tıkamadan ve ter akışını önlemeden sadece ter kokusunu önleyen paraben free deodorant size gün boyu sağlıklı bir deneyim sunar. 

Kötü Kokulara En Sağlıklı Çözüm AllFree Natural Deodorant

Terlemeye engel olmadan kötü kokuları engelleyen ve bunu yaparken sağlığınızı da koruyan AllFree Natural Deodorant, kokusuz (unscented) ve lavanta esanslı iki farklı çeşidi ile günlük hayatınızın en büyük kurtarıcısı olacak özel bir deodoranttır,. Ter kokusu ile etkin bir şekilde mücadele eden parabensiz deodorant, bakteri oluşumunu engellenemin dışında  hayvansal içeriğe sahip değildir ve hayvanlar üzerinde test yapılmadan üretilir. Kendinizi gün boyu rahat hissetmenizi sağlayan uygun fiyatlı deodorant, tüm cilt tipleri için uygundur.

Uzun süreli koruma etkisi, sağlıklı içeriği ve özel formülü sayesinde AllFree Natural Deodorant ile artık terlemek doğal ve keyifli !

14.99

Add to wishlist

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Allfree Natural Deodorant – Kokusuz” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir